FUNDACJA

Fundacja Artystyczna Proscenium powstała w styczniu 2020 roku z inicjatywy Antoniusza Dietziusa oraz Artura Gancarza. Organizacja zajmuje się promocją oraz rozwojem musicalu w Polsce. W organizowane oraz współorganizowane przez nas projekty muzyczne angażujemy wokalistów, wśród których wyróżnić można studentów uczelni artystycznych, zawodowców, ale również uzdolnionych amatorów. 

TEATR

Fundacja jest organizatorem Teatru Muzycznego Proscenium. Jest to pierwszy polski repertuarowy prywatny teatr amatorski, który produkuje spektakl w oparciu o licencję udzieloną przez największego światowego dysponenta praw do światowych tytułów musicalowych - Music Theatre International. Premiera zaplanowana jest na koniec października 2021 roku i już niedługo ogłosimy jej tytuł! Rozpoczęliśmy już pełen proces produkcji spektaklu: pozyskaliśmy licencję, skompletowaliśmy grono realizatorów i obsadę, stworzyliśmy projekty scenografii i kostiumów, rozpoczęliśmy próby!

TM Proscenium pod kierownictwem artystycznym Antoniusza Dietziusa to kolektyw pasjonatów musicalu. Specjaliści od oświetlenia, przygotowania muzycznego, charakteryzacji czy grafiki. Nasi Widzowie zobaczą na scenie młodych pasjonatów teatru muzycznego, którzy pod okiem profesjonalistów przez najbliższe miesiące w pocie czoła pracować będą nad jak najlepszym efektem końcowym.Październikowa premiera będzie dużym wydarzeniem w świecie polskiego teatru muzycznego - wraz z pierwszym spektaklem w polskim teatrze narodzi się nowy ośrodek musicalowy.

WARSZTATY MUSICALOWE

Proscenium jest również organizatorem warsztatów musicalowych. Co roku w okresie wakacyjnym przeprowadzamy tygodniowe wyjazdowe warsztaty musicalowe dla dorosłych. To jedyny "obóz" musicalowy dla pełnoletnich w Polsce. Posiadamy wpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych, a także wymagane ustawowo ubezpieczenie. 


Raz w miesiącu w Warszawie organizujemy również warsztaty musicalowe w ramach cyklu "Proscenium Master Class". W ich ramach Uczestnicy ćwiczą i rozmawiają ze znanymi osobistościami oraz najlepszymi pedagogami ze świata polskiego musicalu.  

Warsztaty Musicalowe Proscenium oraz Proscenium Master Class są płatne, a organizowane są w ramach działalności gospodarczej oraz odpłatnej działalności statutowej prowadzonej przez naszą Fundację. 

ARTUR GANCARZ

Prezes Zarządu Fundacji

ANTONIUSZ DIETZIUS

Kierownik Artystyczny Fundacji
Członek Zarządu Fundacji

MICHAŁ OLECHNIEWICZ

Członek Rady Fundacji

KRS: 0000828813, NIP: 5242898131, UL. ZAWIŚLAŃSKA 9N, 03-068 WARSZAWA