DRUGA EDYCJA WMP ZA NAMI!

Warsztaty Musicalowe Proscenium 2021 odbyły się w dniach 5-12 sierpnia w Kazimierzu Dolnym. W tym roku pochyliliśmy się nad materiałem z musicalu "Cats" sir Andrew Lloyda Webbera. W warsztatach udział wzięły 24 osoby, a zajęcia poprowadzili Anastazja Simińska, Justyna Cichomska, Dominika Zatońska-Mosior, Kamil Dominiak i Antoniusz Dietzius. 

LIPOWA DOLINA

Druga edycja Warsztatów Musicalowych Proscenium odbyła się w Lipowej Dolinie - urokliwie położonym, znanym kazimierskim ośrodku wypoczynkowym. Do dyspozycji naszych Uczestników oddany został cały obiekt. Na potrzeby zajęć tanecznych przygotowany został namiot z parkietem o powierzchni 150 metrów kwadratowych! . Więcej Lipowej Dolinie można przeczytać na  stronie internetowej: https://www.lipowadolina.pl/ .

PROGRAM

W ramach tej edycji Uczestnicy wzięli udział w zajęciach z zespołu wokalnego, podstaw gry aktorskiej, tańca musicalowego, charakteryzacji, pracy z reżyserem a także w Master Class z przedmiotu taniec musicalowy, prowadzonego przez gościa specjalnego warsztatów - Patryka Gładysia. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy po 12 osób. Program warsztatów stworzony został przez Kierownika Artystycznego WMP - Antoniusza Dietziusa. Ostatniego dnia warsztatów w ramach podsumowania odbył się pokaz etiudy powstałej w trakcie zajęć z pracy z reżyserem i opartej na opracowanym przez pedagogów materiale. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał numerowany certyfikat uczestnictwa.

KADRA

Zajęcia poprowadzali wybitni polscy artyści musicalowi oraz pedagodzy. W skład kadry weszli Anastazja Simińska, Justyna Cichomska, Dominika Zatońska-Mosior, Kamil Dominiak oraz Patryk Gładyś. Kierownikiem Artystycznym Warsztatów oraz prowadzącym zajęcia pracy z reżyserem jest Antoniusz Dietzius. Koordynatorami warsztatów byli Artur Gancarz i Michał Olechniewicz. Materiały video na warsztatach przygotowywał Jakub Ochal.

TEMAT WARSZTATÓW

Pracowaliśmy w oparciu o  materiał z musicalu "CATS"! Spektakl Andrew Lloyd Webbera to klasyk repertuaru teatru muzycznego. Jeden z najdłużej granych musicali na świecie. "CATS" są jednym z największych wyzwań dla aktora musicalowego - wymagają od niego bardzo wysokich umiejętności tanecznych, aktorskich oraz wokalnych. Na naszych warsztatach pochyliliśmy się nad każdym z tych elementów opracowując wybrane fragmenty musicalu. W ramach wyjątkowych zajęć z charakteryzacji scenicznej Uczestnicy poznali podstawy warsztatu pracując na materiale wizualnym z oryginalnej, londyńskiej inscenizacji musicalu. W ramach tych zajęć każdy Uczestnik otrzymał indywidualny zestaw przyborów oraz kosmetyków charakteryzatorskich.